ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home Aktuality Celý tým Právě dnes jsme se vrátili z turnaje v Nice. Počínali jsme si velmi dobře.
Celý tým
Právě dnes jsme se vrátili z turnaje v Nice. Počínali jsme si velmi dobře. PDF Tisk Email
Aktuality - Celý tým
Napsal uživatel PAT   
Úterý, 25 Březen 2008 11:29

Psal se 20. březen a v odpoledních hodinách se na metru Radlická začali scházet Punkáči a Bábofky z oddílu Přírodních Věd Praha. Chystáme se na první turnaj letošního roku do francouzského Nice. Jako posilu na francouzské týmy jsme si přizvali i hráče z Příbrami a Pardubic, kteří projevili zájem si s námi povyrazit.

Cesta přes Německo, Rakousko, Itálii i Francii ubíhala svižně žíznivě a už během prvních kilometrů jsme pochopili, že s „hostujícími punkáči“ vytvoříme dobrou partu.

V pátek jsme přijeli do kempu a ubytovali se. Zbytek dne jsme trávili ve městě, poznáváním místních památek, prohlídkami okolí a flákáním se po pláži. Velmi příjemné byly teploty nad 15 ْC. Pochopitelně nešlo neochutnat místní sýry i víno.

Pak už nastala sobota a přesunujeme se na hřiště. Vzhledem k počasí, které bylo u nás, všichni vyndávají spikes, které měli doteď schované pod postelí. Rozcvičení pod sluníčkem je o poznání příjemnější než v hale. Posléze zbývá aby se všichni rozházeli, rozpálili a zkusili si hru ve vnitřním poli.

Jako první soupeř nás čekali domácí družstvo „Cobras“. Výborný vstup do utkání měl Žufánek – každý pálkař, který proti němu nastoupil odcházel se strike-outem. Zjišťujeme že soupeř nehraje primárně softball, ale je to družstvo baseballistů. To se potvrzuje v momentě, kdy jdeme na pálku a domácí nadhazovač připomíná špíše nadhazovače naší oblastní soutěže. Toho dokážeme ihned využít a už v první směně si Přemek a Žufánek mohou připsat HR. Nepřesnost nadhazovače soupeře je velká. Velmi mnoho pálkařů si dále připisuje mety zdarma. Na nadhozu se nenechal zahanbit ani příbramský Eman, který pokračoval ve spanilé jízdě a spolu se Žufkou vytvořil úderné duo. Utkání jsou hrána ne na 7 směn, ale na 75 minut. Výsledek prvního zápasu 10:0 hovoří jednoznačně v náš prospěch.

Rovnocenné soupeřky mělo naše ženské družstvo. Především rychlost a přesnost nadhozu dělá zápasy mnohem divácky atraktivnější. Přesto se soupeřkami neměly příliš starostí a zápasy byly opět spíše v naší režii.

Celkem se turnaje zúčastnily 4 mužská a 4 ženská družstva. Ta sehrála zápasy v jedné skupině každý s každým a následně postupovaly systémem play-off až do finále.

Punkáči i Bábofky postupovali z prvního místa ve skupině a poražením posledního družstva se probojovali do finále.

Finále bylo naplánováno na velikonoční pondělí. Ženské byly dle české tradice ihned po ránu vyšlehány pomlázkou, takže rozběhání před zápasem si odbyli muži i ženy.

Ve finále se chlapi postavili domácímu mistrovi, který přivezl o poznání lepšího nadhazovače. Takže jsme nakonec potřebovali mohutnou diváckou podporu, kterou naše Bábofky bouřlivě vytvořily. Začátek byl poněkud vlažný, ale od čtvrté směny jsme si začali připisovat body. Nakonec jsme utkání ukončili po šesti směnách rozdílem a mohli jsme začít slavit 1. místo.

Pak už bylo načase podpořit děvčata. Ta rovněž nastoupila proti nadhazovačce, která byla doposud „ukryta“ a šetřila se na finále. Přes pěkné výkony, které předváděly v útoku i obraně byly soupeřky o krok napřed a obzvlášť na konci utkání si udělaly dostatečný náskok. Bábofky tak získaly stříbrné medaile.

Nejen ony, ale i muži si pochvalovali účast a možnost se rozehrát na zahraničním turnaji.

Jediné co bylo na celé výpravě do Francie nepříjemné byl návrat, jelikož zde byly teploty téměř o 20 stupňů nižší a zem místo trávy pokrýval sníh.

Za Bábofky nastoupily: Iva, Pavla, Andy, Karolča, Petra, Hanka, Lucía, Danča, Lucc, Káča, Petra, Maku, Linda,

 

Za Punkáče reprezentovali: Čůčo, Ondra, Přéma, Dallas, Žuffy, Vlčák, Pat, Egon, Wayne (Pardubice), Dudy, Smidy, Eman (všichni Příbram)

 

Komentářů
Přidat Nový Hledat
Lynette Delahoz  - PrávÄ› dnes jsme se vrátili z turnaje v Nice. Po   |2018-05-29 07:47:48
Highest Paying Survey Site, That Pay Through PayPal -->
http://bit.ly/EarnPaypalRewards1

http://bit.ly/ EarnPaypalRewards1
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo