ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home Aktuality Ženy Hřiště za trest a play-off v kapse
Ženy
Hřiště za trest a play-off v kapse PDF Tisk Email
Aktuality - Ženy
Napsal uživatel Cůca   
Středa, 24 Červen 2015 07:42
Mám zrovna půlnoc, když v tom mi ostrej zvuk budíku projede hlavou jak sekera máslem. Koukám, kde to jsem, na displeji bliká 8:00. Chvíli nechápu, co se děje, než mi dojde, že od 10 hrajem. Blbý. Plazím se po čtyřech z postele rovnou pro růžovou spásu a říkám si, že tři hodiny spánku asi nebudou úplně ideální. Následujících 20 minut trávím na záchodě, takže přestože to mám na hřiště asi tak 200 metrů, nevypadá to, že bych to měla ještě letos stihnout.
Nemalej zbytkáč mi ale dodává energii, takže se nakonec hecuju a s pocitem, že "to nějak dám", vyrážím na hřiště 5 minut před srazem. K snídani přibaluju 2l kofoly a snažím se uchlácholit rozdováděnej žaludek. Cestou vzpomínám, co se to vlastně včera dělo. Rozmazané vzpomínky na albertovský Chodovar napovídají, že páteční akce na náplavce se asi trochu zvrtla.
 
Na hřiště dorážím akorát a ani nevypadám moc podezřele. Něco tuší jenom Káča, která v pátek na náplavce točila Prsa, a Piva, která prozíravě (čti srabácky) zdrhla už asi v 10 večer. Něco mi říká, že to bylo správný rozhodnutí. Po standardně kvalitní rozcvičce na mainfieldu nás pořadatel přeposílá na šitózní zadní hřiště obehnaný bujným pralesem hustého ostružiní. Zatím ještě netušíme, co to bude za peklo, a tak do prvního zápasu s Radotínem vstupujeme celkem optimisticky naladěné, s vidinou vyrovnaného zápasu a s vědomím, že jedna výhra nám zajistí play-off. Rozjezd máme dost pomalej, přeci jenom je sobota ráno. Jdu na pálku, zrovna když začínám rozeznávat tvary. Míč je prej to kulatý, takže stačí si jen vybrat jeden z těch dvou, co na mě letí. Na poprvé to nevychází, SO. Naštěstí jen uzavírám nepříliš úspěšné první kolo pálky, takže to není nijak nápadný. Po druhý směně je stav 1:1 a zatím se to vleče. Na pálce mě zachraňuje BB. Po čtvrté směně máme na kontě pouze tři hity a prohráváme 3:2. Tušíme, že je čas přitlačit. Jestli chceme vyhrát, musíme začít pálit. Radotín přidává dva body, ale my jsme v klidu a chystáme se na pořádnej rozstřel. 
 
Mezitím se tak 20x mění počasí (chvíli slunečno, chvíli chcanec) a ztrácíme v Tempáckém houští z nejrůznějších důvodů asi 20 balónů. Když vybalujem už desátej hračák, řikáme si, že tohle hřiště je vážně za trest. Jak v neděli zjistíme, míče žerou místní slimáci. Otužilý rozhodčí nás v rámci urychlení zápasu nechávají celkem dlouho moknout, ale nakonec to ani oni nevydrží a zápas několikrát přerušují. Začíná se to nepříjemně natahovat, ale my jsme pořád nahoře. Přichází naše osudová pátá směna. Luciša jí načíná trojmeťákem na 7 a obecenstvo (náš dugout) jásá. Potom přichází pár éček a my dovážíme parádní 4 body. Radotínu se nic nedaří a marně střídá jeden nadhoz za druhým. Na nás ale nic neplatí, máme super formu. Nebezpečně se však blíží můj další start na pálce, ze kterého jsem mírně nervózní. Opět se rozhoduju mezi dvěma balóny, nakonec vybírám ten pravej (protože nejsem žádnej socan) a pálím. Míč letí nepochopitelně za 9 a já dobíhám na 3B. Boží! Stahuju dva body a mě stahuje Lucc, kterou stahuje Luciša. 10:5. Do konce zápasu už se Radotín zmůže jenom na jeden bod a my raději šetříme formu na další zápas. 
 
Můj zbytkáč postupně vyprchává a pomalu se začínají projevovat nepříjemné pocity únavy. O to víc mně dostává zpráva z IKEMu, že mám přijít na noc do práce. Chce se mi brečet. Holt orgány se sami nenatransplantujou. No nic. 
 
Druhej zápas je jedna velká přehlídka parádních hitů – 2B, 3B a dokonce i HR. Jsme při chuti a nedáváme Radotínu nejmenší šanci, přestože zase zkouší triky se střídáním nadhozu. Smůla. Nejdřív si HR s éčkem střihne Báří, potom parádní homerun, kterej doplachtil až na chlapskej plot, vyšvihne Van, která tak úspěšně vysype svojí pokladničku. Oběhnutej HR by si mohla připsat i San, kdyby se bejvala vyprdla na soutěž v házení placáků z trojky na zem a zpět (ty mety po dešti fakt kloužou:-)). Po čtvrté směně vedeme 11:2. V klasicky problémové pětce Radotín trochu zatlačí, k čemuž přispívám ukázkovým éčkem. Na plné mety, 2O a hit na 8 dováží domů dva body, čímž ale jen oddaluje naši výhru rozdílem o jednu směnu. Luciša z nadhozu nekompromisně ukončuje inning legendárním SO hattrickem a jdeme zase bušit. V šestce pak nakonec ještě stahuje dva body trojmeťákem na 8 a ukončuje zápas s výsledkem 14:4. Už taky bylo na čase. 
 
Pavča nás chválí (!!!), skvěle jsme si zahráli a hlavně zapálili, takže nám ani moc nevadí, že jsme na hřišti strávili celkem 5 a půl hodiny. Horší to je s hracíma míčema, jejichž stav klesá po sobotě na -6. Rozcházíme se a zatím co holky jdou ještě s pivkem obdivovat extraligové výkony, já se plazím domů na slabou hodinku spánku a pak na krásnou noční 12tihodinovku do IKEMu. 

Komentářů
Přidat Nový Hledat
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo