ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home Aktuality Ženy Hřiště za trest a zápasy za trest
Ženy
Hřiště za trest a zápasy za trest PDF Tisk Email
Aktuality - Ženy
Napsal uživatel Cůca   
Středa, 24 Červen 2015 07:51
Po 12 hodinách strávených na operačním sále uléhám v neděli v 6 ráno do postele s vidinou krásných tří hodin spánku. Nedaří se mi ale usnout, takže je to spíš takový převalování. Přemejšlim, jestli je to tím nočním stresem, anebo tím, že jsem stáhla 2 litry koly a tři kafe. Přes telefon si domlouvám se San a Pivou nákup energiťáků, s Lucišou záskok na první zápas a s Pavčou pozdní příchod. Zkouším ještě zabrat, ale nejde to. Od desíti mi pak přímo do okna řvou z Tempa extraligový hudební masakry, takže je to zabitý úplně.
Říkám si, že to nemá cenu, a vstávám. Sbírám síly a věci z podlahy, stahuju další kafe a jednu energii sbalenou na cesty, protože žádnou jinou energii nemůžu najít. Oproti včerejšku mi chybí zbytkáč, což značně snižuje moje intelektuální schopnosti. Jinak se ale můj nedělní stav od toho sobotního příliš neliší, klepu se a vidím asi tak na 3 cm, přestože mám oči dokořán. Cestou na hřiště mobilizuju síly a snažím se dělat, jakože nic. Ve skutečnosti mi ale moc dobře není, a tak jsem ráda, že můžu první zápas s Brnem sledovat z pozice nejpomalejšího ovladače tabule na světě. Učím se znovu číslice, dopíjím první půllitr energiťáku a jsem ráda, že žiju. To ještě netuším, že i dnešní noc nakonec strávím v práci. Z mainfieldu nás opět vyšoupla extraliga, a tak musím jít několiksetkrát do roští hledat balóny. Není tedy divu, že na tabuli je stejně pořád všechno špatně. 
 
Zápas s Brnem se vyvíjí jinak, než jsem si myslela – to proto, že jsem Brno v jeho nové sestavě ještě neviděla. Představovala jsem si, že to bude rychlej proces, rozbušíme je dvakrát ve čtyřech směnách a půjdem domů. Bohužel se ukázalo, že zápasy s takhle „lehkým“ soupeřem jsou spíš za trest. Nadhoz po zemi se pálit nedá, pětimetrový loubáky taky ne. Zápas se tudíž nese ve znamení BB, PB a WP. Takhle se dá dovézt pár bodů, ale je to strašný utrpení. Hází už asi třetí Brňanda, ale není to o moc lepší. Zápas se táhne jak hlen, do toho zase pár přeháněk a když už náhodou přiletí ňákej ten strike, odpálíme nějakou čudlu. Děsný. Na začátku zápasu by si nikdo nepomyslel, že s Brnem odehrajeme celých sedm směn. Za skóre 6:3 po čtvrté směně se stydíme jak nikdy. Je čas. V páté směně (jak jinak) konečně nastává obrat. Trojmeťák střídá HR, HR střídá trojmeťák. Vanda a Pavla vysypávají kasičky. Najednou vyhráváme lehce 15:8. 
 
Rozptýlení mezi zápasy přináší výkaz o studiu na vysoké škole z let 1965-1968 jakéhosi Václava Tichého, který objevuju v houští za hřištěm při svém pravidelném lovu na míče. K našemu údivu se až na zapsané předměty (marxismus-leninismus, vědecký komunismus apod.) design indexu za posledních 50 let nijak nezměnil. Kromě toho nacházím taky jeden hrací balón, exkrementy potřísněný a částečně zkonzumovaný smečkou oplzlých Tempáckých slimáků. Konečně je jasný, kam se všechny ty míče ztrácí. 
 
Další zápas už má naštěstí výrazně lepší průběh než ten první. Na pomalý „nadhoz“ si konečně zvykáme, bereme hru do vlastních rukou a od první směny přidáváme jeden bod za druhým. Na straně Brna se sice taky objevuje pár hitů, ale aspoň má zápas rychlejší spád. V páté směně ukončuje zápas luxusním doublem Lucc hrající na 9, která nejprve chytá luft a poté sama tečuje běžce mezi 2B a 3B. Neskutečný! S radostí opouštíme hřiště s výsledkem 15:5 a odebíráme se na zasloužené pivko. Tedy samozřejmě až poté, co vytvoříme rojnice a půl hodiny pročesáváme místní prales ve snaze najít alespoň nějaké ztracené míče. Bohužel většinu už slimáci snědli, nacházíme jen jeden balón, takže naše mise není příliš úspěšná. Dávám jednu rychlou točku a zatímco holky ještě klábosí u pivka po úspěšném softbalovém víkendu, já se jako už tradičně plazím domů na slabou hodinku spánku a pak strávit další bezesnou noc do IKEMu. 
 
Ale to už je zase jiný příběh. :-)

Komentářů
Přidat Nový Hledat
PAT   |2015-06-24 10:28:18
Docela obdivuju, že po těch stavech, které popisuješ i byla schopná sepsat
takto čtenářsky zdařilé dílo. Palec nahoru za jeden čtivější článek.
cůca   |2015-06-30 10:15:56
Dík
Pinďour   |2015-07-09 15:54:39
Já jsem naopak celkem rád, že jsem byl na operaci srdce už před několika
lety. Do IKEMu už nepáchnu ani za nic
cůca   |2015-07-16 00:55:45
Měl bys bejt spíš rád, že jsi na tu operaci vůbec mohl jít, ne? Bez ní
by to asi nebylo lepší
San   |2015-08-05 13:15:30
Super článek Cucí
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo