ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Píva + Míša
Home Aktuality Ženy První ligový
Ženy
První ligový PDF Tisk Email
Aktuality - Ženy
Napsal uživatel Zúza   
Středa, 03 Květen 2017 20:34

Jak už nadpis napovídá, Bábofky zahájily o minulém víkendu druholigovou sezónu. Letos také poprvé s polovinou brněnské sekce. Sobota v Tróji byla z počátku slunečná, ale nakonec celá propršela. V mírném dešti jsme začaly proti Sabatu pěknou pálkou.

Fanoušek by nabyl dojmu, že skóre musí být vyšší než 2:0. Sabat odpověděl podobným stylem, kdy dovezl jeden bod. Kvůli houstnoucímu dešti (možná se mezi kapkami pohybovaly i nějaké kroupy) byl zápas párkrát přerušen. Skóre 2:1 vydrželo v tempu ospalém jak okolní počasí až do 6. směny. Sabatu se povedlo otočit zápas na 3:2 a bábovkám se již nepodařilo odpovědět. Stará softballová klasika na pálce, pokud se pálilo, tak na hráče v poli (do armády s náma!), nebo se hity nepovedlo slepit dohromady a posouvat spoluhráčky kupředu. Za mojí maličkost se přiznám, že mě osobně neseděla specifická nadhazovací rychlost paní Malé a ušvihala jsem se (nevím jaký pocit měly ostatní dámy). Míša měla zřejmě životní odpal za devítku, Luciša i San házely parádně, ale ani to nepomohlo. Mordor pokračoval i ve druhém zápase, kdy Sabat zahájil hliníkové peklo hned na začátku první směny. Po celý zápas jsme se snažily dohánět ztrátu, nevycházelo nic v poli ani na pálce. Terminologií fotbalistů: „srdíčko by bylo, ale chybělo štěstíčko a pořádně“. Druhý zápas jsme prohrály 13:4.

Před večerním přejezdem do Trutnova a okolí se celý tým přesunul na Dolákovku do skryté pizzerie mezi paneláky. Člověk si tak mohl v teple u dobrého jídla vyčistit hlavu a připravit se na druhý den, který nám, podobně jako na zimním halovém turnaji, zcela vyšel. Kouzlo sobotně-nedělních tahů do víru velkoměsta získává auru posvátnosti. Snad díky tradiční účasti části týmu v Depresi ve Svobodě nad Úpou, snad díky suchému nezabahněnému hřišti, slunečnému počasí bez sněhu a jiným nepředvídatelným skutečnostem Bábofky vyhrály první zápas v drtivém tempu 11:3. Nehrálo se na tradičním hřišti v Horním Starém městě, ale na hřišti Rytířů Trutnov. Druhý zápas měl podobný průběh. Oba týmy předváděly pěknou pálku a čekalo se na chyby soupeře. Koncovka byla trošku napínavá. Zde musím vyzdvihnout Moniku, která se bála, že jí to nepůjde. Povedl se jí luxusní přepal pravého pole a nakonec dech beroucím chytem na devítce ukončila vítězný druhý zápas (hrála teprve druhý ligový zápas v životě).

Máme ještě určitě na čem pracovat a co zlepšovat. První víkend přivézt skóre 2:2 na zápasy je hezké a motivující do dalšího ligového víkendu. Padl zde i návrh, aby se „cesty do víru velkoměsta“ prováděly už preventivně v pátek. Myslím, že při kvalitním tréninku sobotně-nedělní budou stačit. :) Další porci mega super zábavy bodou mít Bábofky 13. a 14. května, kdy se střetnou s ex-extraligovým týmem Storms Řepy a s dravým mládím z Joudrs.
 
Poznámka redaktora: ilustrační foto z nedělního snídaňového pikniku na kapotě :)
Komentářů
Přidat Nový Hledat
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo